Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Testy: Kaszki mleczno-ryżowe dla niemowląt
Udostepnij
Testy: Kaszki mleczno-ryżowe dla niemowląt PRO-TEST: Nr 1 (29) styczeń 2004
Test kaszek mleczno-ryżowych z owocami. Nie w kaszkę dmuchał Czy w kaszkach, które podajemy niemowlętom, znajdują się metale ciężkie takie jak ołów, kadm, rtęć czy arsen? A bakterie? Sprawdziliśmy, co kryje się w tych produktach przeznaczonych dla najmniejszych, najbardziej delikatnych konsumentów.

To, czym karmimy małe dzieci, zależy od ich wieku, a co za tym idzie - od ich specyficznych potrzeb żywieniowych. Wśród dostępnych w sklepach produktów dla dzieci znajdziemy specjalną grupę żywności dla niemowląt (dzieci do 12. miesiąca życia włącznie) i małych dzieci między pierwszym a trzecim rokiem życia. Są to preparaty do podstawowego żywienia niemowląt (m.in. mleko początkowe i następne) oraz preparaty uzupełniające dla niemowląt i małych dzieci. Do tych drugich należą między innymi kaszki zbożowe oraz mleczno-zbożowe, które poddaliśmy testowi.

Żywność specjalnego przeznaczenia

Zgodnie z polskimi przepisami (dostosowanymi w tym zakresie do unijnych), wszystkie produkty spożywcze dla niemowląt i małych dzieci należą do żywności specjalnego przeznaczenia żywieniowego. Co to oznacza? Muszą gwarantować wysoką jakość, którą swoimi przepisami reguluje Minister Zdrowia. Szczególne przeznaczenie żywieniowe oznacza również, że pokryte będą potrzeby żywieniowe dzieci karmionych takimi produktami. To zapewni im prawidłowy wzrost i rozwój. ...Czy chcesz poznać pełną treść i wyniki tego testu?
Dokonaj jego zakupu. Możesz zapłacić przelewem lub kartą.
Co otrzymujesz kupując
Abonament roczny
NIEOGRANICZONY DOSTĘP NA STRONIE DO PONAD 400 TESTÓW
Nr 1 (29) styczeń 2004
Pojedynczy numer gazety w wersji elektronicznej
Test kaszek mleczno-ryżowych z owocami.
Nie w kaszkę dmuchał

Pojedynczy test w wersji elektronicznej
E-prenumerata półroczna
E-prenumerata obejmuje 6 kolejnych e-numerów gazety
Cena
98,00 zł
12,99 zł
9,99 zł
49,00 zł
Załączniki do artykułu Artykuł w wersji PDF