Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Testy: Farby do wnętrz
Udostepnij
Testy: Farby do wnętrz PRO-TEST: Nr 7-8 (46) lipiec sierpień 2005
Farby do wnętrz Test farb do wnętrz Test farb do wnętrz Puszczaj farbę Malowanie ścian to sporo pracy i zachodu. Powinniśmy wybrać taką farbę, która nam tę pracę ułatwi, a przy tym da efekt, jakiego oczekiwaliśmy. Nie może być też zbyt droga i - co najważniejsze - zbyt szkodliwa dla zdrowia. Jaką więc farbę wybrać?

Niestety białe farby do ścian dostępne w polskich sklepach nie wypadły w teście zbyt dobrze. Najgorzej jest z deklaracjami producentów zamieszczanymi na opakowaniach. Siła krycia większości przetestowanych produktów też pozostawia wiele do życzenia. Źle wypadł również wpływ farb na nasze zdrowie i na środowisko.

Niemiecka Fundacja Warentest przetestowała 66 białych farb emulsyjnych do wnętrz zakupionych na rynku niemieckim, a także 12 farb z polskich sklepów. Wynik nie jest dla nas optymistyczny: podczas gdy większość produktów zakupionych w Niemczech wypadła dobrze, niemal wszystkie farby z Polski (z dwoma wyjątkami) okazały się jedynie zadowalające. Czyżby polski rynek farb nie był tak kolorowy, jakby się mogło wydawać?

Dla majstra i laika

Oferta białych farb emulsyjnych jest spora. Test, który prezentujemy, pozwoli wybrać odpowiednią farbę i laikowi, który ma zamiar sam zająć się remontem mieszkania, i specjaliście, dla którego farba to narzędzie codziennej pracy i wybór właściwego produktu przełoży się na zadowolenie klientów. ...Czy chcesz poznać pełną treść i wyniki tego testu?
Dokonaj jego zakupu. Możesz zapłacić przelewem lub kartą.
Z Waszych wpłat finansujemy kolejne testy
Co otrzymujesz kupując
Abonament roczny
NIEOGRANICZONY DOSTĘP NA STRONIE DO PONAD 400 TESTÓW
Nr 7-8 (46) lipiec sierpień 2005
Pojedynczy numer gazety w wersji elektronicznej
Test farb do wnętrz
Puszczaj farbę

Pojedynczy test w wersji elektronicznej
Cena
119,00 zł
18,99 zł
14,99 zł
Dodatki do artykułu Nasza rada
Wybrane, zbadane, ocenione
POLSKIE GORSZE
8 praktycznych porad
Kategorie farb
Załączniki do artykułu Pełen artykuł w PDF