Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Podobne artykuły +
Test czekolad mlecznych z orzechami: Życie jak tabliczka czekolady...
Testy: Batony czekoladowe
Udostepnij
Testy: Batony czekoladowe PRO-TEST: Nr 2 (52) luty 2006
Batony czekoladowe Test batonów czekoladowych Test batonów czekoladowych Słodkiego, miłego życia Nadwaga i otyłość to problem niemal co drugiego Polaka. Przyczyną otyłości jest między innymi niewłaściwa dieta, bogata w wysokoenergetyczne produkty o znikomej wartości odżywczej, takie jak na przykład batony czekoladowe. Któż jednak ich nie lubi? Tylko jaka jest tak naprawdę ich jakość? Odpowiedź znajdziecie teście 10 najpopularniejszych batonów.

Otyłość uznawana jest za groźny czynnik ryzyka zdrowotnego. Wiąże się z chorobami układu krążenia, cukrzycą, nowotworami. Światowa Organizacja Zdrowia, Komisja Europejska oraz krajowe autorytety do spraw żywieniowych starają się rozpoznać przyczyny rosnącej otyłości społeczeństwa, a szczególnie młodych obywateli, i przeciwdziałać tym niepokojącym tendencjom.

Powszechnie uważa się, że odpowiedzialność za ten stan ponoszą złe zwyczaje i nawyki żywieniowe polegające na szybkim zaspokajaniu głodu łatwo dostępnymi produktami wysokoenergetycznymi o znikomej wartości odżywczej, ale o atrakcyjnych walorach smakowych. Do tej grupy produktów zalicza się słodycze, między innymi różnego rodzaju batony, także czekoladowe, których podstawowymi składnikami są tłuszcz i cukier oraz substancje dodatkowe poprawiające na przykład smak i kruchość.

Czy chcesz poznać pełną treść i wyniki tego testu?
Dokonaj jego zakupu. Możesz zapłacić przelewem lub kartą.
Z Waszych wpłat finansujemy kolejne testy
Co otrzymujesz kupując
Abonament roczny
NIEOGRANICZONY DOSTĘP NA STRONIE DO PONAD 400 TESTÓW
Nr 2 (52) luty 2006
Pojedynczy numer gazety w wersji elektronicznej
Test batonów czekoladowych
Słodkiego, miłego życia

Pojedynczy test w wersji elektronicznej
Cena
119,00 zł
18,99 zł
14,99 zł
Załączniki do artykułu Artykuł w wersji PDF