Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Podobne artykuły +
Test tłuszczów stołowych: Masz mix!
Test mleka: Mleko z Biedronki zdyskwalifikowane
Test jogurtów truskawkowych: Ile zdrowia w kubeczku?
Test mleka UHT: Biała nalewka
Test jogurtów truskawkowych: Chemia w jogurcie!
: Jogurty naturalne i owocowe
Testy: Masło
Udostepnij
Testy: Masło PRO-TEST: Nr 2 (63) luty 2007
Masło Test masła Test masła Wkręceni w masło W naszym teście sprawdziliśmy, ile tak naprawdę jest masła w maśle. Co się okazało? Tylko jeden z dziewięciu przebadanych produktów, można nazwać mianem "masła".

Masło kojarzy nam się z produktem wytwarzanym w sposób naturalny, w 100% z mleka krowiego, z tłuszczem o niepowtarzalnym smaku i zapachu. Z punku widzenia dietetycznego walory masła są również unikalne, ponieważ jest to tłuszcz lekkostrawny i zawierający, rzadko występujące w innych produktach spożywczych, związki określane skomplikowaną chemiczną nazwą skoniugowanych izomerów kwasu linolowego (CLA).

Z punktu widzenia prawa produkt spożywczy nazwany "masłem" to produkt, który zawiera wyłącznie tłuszcz mleczny w ilości co najmniej 80% lub złożony produkt, którego zasadniczym składnikiem jest mleko lub jego przetwory, a zawartość tłuszczu mlecznego jest nie mniejsza niż 75%. Przepisy precyzują, że żaden ze składników wprowadzonych do masła w procesie produkcji nie może zastępować składników mleka.

Na rynku dostępne są również tzw. "masła stołowe", które produkowane są ze śmietany lub śmietanki, a zawartość tłuszczu mlecznego wynosi w nich nie mniej niż 73,5% oraz "masła o zawartości trzech czwartych tłuszczu" o zawartości tłuszczu mlecznego w zakresie 60-62%, w których inne składniki dodane w procesie produkcji nie zastępują składników mleka ...Czy chcesz poznać pełną treść i wyniki tego testu?
Dokonaj jego zakupu. Możesz zapłacić przelewem lub kartą.
Z Waszych wpłat finansujemy kolejne testy
Co otrzymujesz kupując
Abonament roczny
NIEOGRANICZONY DOSTĘP NA STRONIE DO PONAD 400 TESTÓW
Nr 2 (63) luty 2007
Pojedynczy numer gazety w wersji elektronicznej
Test masła
Wkręceni w masło

Pojedynczy test w wersji elektronicznej
Cena
98,00 zł
15,99 zł
12,99 zł
Załączniki do artykułu Artykuł w wersji PDF