Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Podobne artykuły +
: Zakażony łosoś
Rtęć w tuńczyku: Toksyczny tuńczyk
Testy: Badanie łososia wędzonego
Udostepnij
Testy: Badanie łososia wędzonego PRO-TEST: Nr 1 (73) styczeń 2008
Badanie łososia wędzonego Badanie łososia wędzonego Badanie łososia wędzonego Co kryje łosoś? Na stołach Polaków coraz częściej goszczą ryby – w tym i łosoś. Po niepokojących wynikach naszego zeszłorocznego badania łososi, sprawdziliśmy, czy dziś możemy już bez obaw delektować się tą smaczną rybą.

Łosoś należy do najzdrowszych gatunków ryb ze względu na zawartość kwasów tłuszczowych omega-3, które poprawiają funkcjonowanie naczyń krwionośnych, korzystnie wpływają na pracę serca, zmniejszają ryzyko depresji, schizofrenii, choroby Alzheimera i raka. Ale to tylko jedna strona medalu. Wyniki badań, jakie rok temu „Świat Konsumenta” zlecił akredytowanemu laboratorium, zaniepokoiły amatorów wędzonego łososia. Okazało się, że łosoś zawierał groźną dla zdrowia bakterię Listeria monocytogenes. Dlatego postanowiliśmy ponownie sprawdzić, czy i teraz tak łatwo trafić w sklepie na rybę zakażoną listerią, czy może wzmożona kontrola zarówno samych producentów, jak i instytucji stojących na straży bezpieczeństwa konsumentów zapobiega takiemu zagrożeniu.

Listeria-histeria

Po opublikowaniu przez „Świat Konsumenta” w grudniu 2006 r. wyników badań łososia, zawrzało. Ze sklepów znikały zakażone listerią partie produktów. Sanepid rozpoczął zakrojoną na szeroką skalę kontrolę łososiowego rynku. W Lublinie wykrył podwyższoną ilość niebezpiecznej bakterii w wędzonym łososiu firmy Koral. ...Czy chcesz poznać pełną treść i wyniki tego testu?
Dokonaj jego zakupu. Możesz zapłacić przelewem lub kartą.
Z Waszych wpłat finansujemy kolejne testy
Co otrzymujesz kupując
Abonament roczny
NIEOGRANICZONY DOSTĘP NA STRONIE DO PONAD 400 TESTÓW
Nr 1 (73) styczeń 2008
Pojedynczy numer gazety w wersji elektronicznej
Badanie łososia wędzonego
Co kryje łosoś?

Pojedynczy test w wersji elektronicznej
Cena
98,00 zł
15,99 zł
12,99 zł
Załączniki do artykułu Artykuł w wersji PDF